CİLALI ŞAP UYGULAMALARI

CİLALI ŞAPIN TANIMI?

Cilalı şap; çizilme direnci oldukça yüksek olan self levelling(tesviye şapı) karakterli zeminin yarı parlak hale getirilmesiyle oluşturulur.

ZEMİN CİLASI VE ZEMİN VERNİĞİNİN KULLANIM ALANLARI?

Cilalı şap daha çok farklı zemin isteklerine cevap verir. Örneğin mağaza, ofis, konut vb. Bu tür cilalı tesviye şaplarında  yüzey uniform yapıda olmaz. Değişik bölgelerde farklı renk tonları, cıvalı şap uygulanırken mala hareketlerinin oluşturduğu izler vb. zeminde kalıcı olarak görünür. Bu farklılıkların tamamı yüzeye genel bir ham ve natural zemin dokusu kazandırır. Eğer kullanıcı  tek renk, ve her noktada cilalı tesviye şapında aynı tonu görmek istiyor ise kesinlikle bu kendiliğinden yayılan cilalı şapı uygulamamalıdır.

Cilalı tesviye şapının faydaları ve dezavantajları

Kendiliğinden yayılan tesviye şapının zemine kazandırdığı Brüt beton görünümlü bir zemin, mekandaki diğer öğelerle birlikte ortamda rahatlatıcı bir atmosfer oluşturur. Aslında cilalı tesviye şapı, natural görünümlü bir tesviye şapı uygulama türüdür. Kendiliğinden yayılan Cilalı şapın en önemli dezavantajı ise yüzey dokusunun hemen her uygulamada birbirinden farklı oluşudur. Yani kullanıcı tüm cilalı tesviye(zemin verniği) şapı zemin uygulamarında aynı dokuyu bulamayabileceğini baştan kabul etmelidir.

CİLALI TESVİYE ŞAPI UYGULAMALARINDA SEKTÖR LİDERLERİNİN ÜRÜNLERİNİ KULLANIYORUZ

 

 

 

ÖRNEK UYGULAMALARIMIZ