PVC ZEMİN KAPLAMA ÇEŞİTLERİ

 

VİNİL(PVC) ZEMİN KAPLAMALARI

Vinil Zemin Kaplamaları’nın en önemli özelliği yekpare görünümü ile estetiklik, bütünlük ve fonksiyonelliği bünyesinde mükemmel şekilde birleşirmesidir. Görsellikteki güzelliği, genişrenk ve desen seçenekleri ile pratik çözümler sunmasının yanı sıra son derece kullanışlı, dayanıklı ve hesaplı olması birçok mekanın zemininde tercih edilmesini sağıyor. PVC zemin kaplamaları; hijyenik, anti-bakteriyel, anti-statik, alev almaz, asbest ve solvent içermez, kolay ve masrafsız temizlenir, uzun ömürlü, aşınmaz, PUR teknolojisi ile cila gerektirmez özelliklerine sahiptir. Uygulaması kolay ve hızlıdır. Temizliği pratik ve ekonomiktir.

Homojen vinil zemin kaplamaları en ağır trafik alanları için üretilmiş malzemeler oldukları için ekstra sağlam ve dayanıklıdır. Homojen yapısı gereği bakteri ve mikrop barınmasına ve üremesine izin vermez. Yüksek kaliteli hammadde ve yüzey koruma PUR teknolojisi ile üretilen ürünler düşük temizlik ve bakım maliyetin yanı sıra uzun ömürlü ve dayanıklılığı ile en ağır koşullarda hastane, okul, mağaza ve sanayi gibi ticari alanlarında mükemmel performans gösterir.

Heterojen vinil zemin kaplamaları iki veya daha fazla kattan oluşur. En üst yüzey PUR takviyeli saf PVC tabakası, altında dekor desen tabakası, boyutsal sabitliği sağlayan cam elyafı ve kompakt tabandan ile özel bir imalat süreci ile üretilirler. Sağlık, eğitim, mağazalar ve dükkanlar gibi ticari uygulamalar için yüksek performans, kolay bakım ve düşük maliyetleri sağlar.

Akustik vinil zemin kaplamaları görülen fakat duyulmayan kaplamalardır. Hem göze hem de kulağa hitap etmek için üretilmişlerdir. Akustiklik ve aşınma direncinin eşit derecede önemli olduğu yoğun trafik alanları için mükemmel ses izolasyonu özelliği ile sağlam dayanıklı zeminleri birleştirir. Huzur evleri, hastane, eğitim kurumları, kreş, anaokulu ve ofisler gibi ticari uygulamalar için ideal vinil zemin kaplamasıdır.

Lüks vinil zemin karoları geniş ürün yelpazesi ile üstün performans, göz alıcı tasarım, doğal görünüm, mükemmel bir atmosfer yaratma seçeneği sunar. Plaka ve karo seçenekleri vardır. Satış mağazaları, dükkanlar, butikler, oteller, restoranlar, eğlence ve alışveriş merkezleri gibi ticari uygulamalar için ideal zemin kaplamasıdır

Serbest döşenebilir vinil zemin karoları yoğun yaya trafiği olan ofisler, iş merkezleri, mağazalar ve diğer ticari alanlar için uygundur. Yükseltilmiş döşeme üzerinde kullanımı ideal bir çözümdür, hızlı uygulama, kaldırma veya değiştirme özelliği sayesinde zemin altındaki kablolara yada borulara ulaşmak ve sonradan tekrar döşeme yapmak zahmetsiz ve hızlıdır.

Kaymaz vinil zemin kaplamaları kaymaya karşı arttırılmış dayanıklı yüzey özellikleri sayesinde sanayi, mağazalar, dükkanlar ve ulaşım alanlarındaki uygulamalar için ıslak ve kuru kayma direnci ile kayma ve düşme riskine karşı yüksek güvenlik sunar.

İletken vinil zemin kaplamaları; Ameliyathaneler, x-ray odaları, laboratuarlar, sistem odaları, bilgisayar sınıfları, elektronik endüstrisi, patlayıcı madde üretim tesisleri, hassas elektronik aletlerin bulunduğu tüm özel mekanlar için üretilmiş yüksek performanslı özel zemin kaplamalarıdır.

Islak hacim vinil zemin kaplamaları; Özellikle sağlık kurumlarındaki (hastaneler, bakım yeri, v.b) ıslak mekanlar için ideal olan bu konsept ayrıca öğrenci salonlarındaki, spor merkezi soyunma odalarındaki ve rehabilitasyon merkezlerindeki ıslak alanların zemin gereksinimlerini karşılar.

Vinil duvar kaplamaları hijyenik, anti-bakteriyel ve su geçirmez, silinebilir özellikleri ile, sağlık alanları özellikle ameliyathane duvarları için mükemmel bir çözümdür. Vinil zemin kaplamaları ile koordineli olarak kullanılabilir.

SPOR ZEMİN KAPLAMALARI

Spor zemin çözümlerimiz; sporcuları korumak için geliştirilmiş olup, spor aktiviteler için uzun süreli yüksek performanslı zeminler oluşturmaktır. Spor salonlarının zeminleri diğer zeminlerden farklı ihtiyaçları karşılamak zorundadır. Spor yaralanmaları ve sakatlıkları yanlış spor zemin tercihinden kaynaklanabilir. Bu nedenle spor sistemlerinin değişik tipleri mevcuttur.

Basketbol, voleybol, hentbol, badmington, squaş, fitness ve çok amaçlı uygulamalar için Ahşap, Vinil, Linolyum, Kauçuk veya Kombine sistem spor yüzeyleri  kullanarak, spor performansı bakımından en üst seviyedeki zemini seçmek mümkündür.

Spor zeminlerinde bulunması gereken başlıca özellikler; top sekmesi, şok emilimi, darbe emme, enerji geri dönüşümü, yoğun kullanıma dayanıklı, aşınma tabakası, yüksek kaymazlık derecesi, sürtünme, yüksek ses emiş, esneklik ve dayanıklılığı gibi performansı belirleyen faktörler uluslararası standartlarda ölçülmüştür. Spor zemin Kaplamaları; FIBA, IHF, WVBF, BWF, ITTF sertifikalı olmalıdır.

LİNOLYUM ZEMİN KAPLAMALARI

LINOLEUM Zemin Kaplamaları %100 Doğal malzemelerden; keten tohumu yağı, ağaç reçineleri, mantar, kireç taşı, hint keneviri, bezir yağı, ağaç talaşı ve renk pigmentlerinin doğal karışımının jüt elyaf tabana preslenmesi ile oluşan esnek zemin kaplamasıdır. %100 doğal, antibakteriyel, hijyenik, kimyasallara, yağlara, asitlere, hareketli ve yoğun trafiğe, sigara yanıklarına dayanıklı, anti-statik, ses yalıtımlı, ışıktan etkilenmez, solmaz, yerden ısıtmaya uygun, kaymaz, bakımı ve temizliği kolay ekolojik zemin kaplamasıdır.

Tamamen doğal malzemelerden üretilmesi, insan sağlığına zararlı hiçbir katkı maddesi içermemesi, sıcak, doğal renk ve desen seçenekleri ile mimar ve iç mimarın tercih ettiği zemin kaplaması çözümü olmuştur.

 

KAUÇUK ZEMİN KAPLAMALARI

Kauçuk  Zemin Kaplamaları %100 Doğal kauçuktan oluşuyor. Doğal kauçuk, birinci kalite sentetik kauçuk, mineral ve boya pigmentleriyle üretilen bu çevre dostu zemin kaplamaları, bünyesinde PVC bulunmayan ekolojik farklı malzeme kategorisine mensup bir üründür. Kauçuk zemin kaplama ürünleri çevreye zarar vermeyen ürünlerdir, kauçuk ürünlerin yapımında kullanılan yüksek kalitedeki bileşenler sayesinde atık maddeler minimuma iner. Diğer zemin kaplamaları ile karşılaştrıldığında kauçuk zemin kaplamalarının birçok avantajı vardır. Akustiklik, darbe direnci, rahatlık, aşınma direnci, kir direnci, kimyasal direnç, sigara uç yanıklarına direnç, boyutsal kararlılık, yangın toksikolajisi normlarına uygunluk, toksik gaz çıkmayışı, insan ve çevreye zararlı maddeler içermemesi, anti-bakteriyel anti-statik  yüksek performans, uzun ömürlülük, bakım kolaylığı, sigara uç yanıklarına direnç, kaydırmazlık, gibi özelliklere sahip Kauçuk tamamen doğal bir malzemedir.

Tüm PVC zemin kaplamalarımızda pazar liderlerinin ürünlerini kullanmaktayız. Böylelikle malzemeden kaynaklanabilecek riskleri ortadan kaldırıyoruz.

 

ÖRNEK UYGULAMALAR

Daha Detaylı Bilgi ve Uygulama için : Metin ÖZDEMİR - 0531 359 46 67