0(531) 359-46-67

Self Leveling Tesviye Şapları

ÇİMENTO ESASLI TESVİYE ŞAPI

Tanımı

Çimento esaslı polimer modifiyeli kendiliğinden yayılma özelliğine sahip, 2 mm ila 10 mm kalınlığında uygulanabilen hazır zemin tesviye şapıdır. Yerden ısıtmalı sistemler için uygundur. Şap makinası ile uygulanabilir.Uygulandıktan 12 saat sonra üzerinde gezinilebilir ve 48 veya hava ve ortam şartlarına bağlı olarak 72 saat sonra üzerine uygulama yapılabilir. Kuruduktan sonra yüzey sertliği ve aşınma mukavemeti yüksektir.

ALÇI VE ÇİMENTO ESASLI TESVİYE ŞAPLARININ KULLANIM ALANLARI

Konutlar, hastaneler, eğitim kurumları, alışveriş merkezleri ve mağazalar gibi iç mekan ve kuru ortamlarda kullanılır. Seramik, granit, mermer, ahşap, parke, laminat, halı, pvc,linolyum ve epoksi kaplamalarından önce zemini çimento esaslı şap 2 mm ila 10 mm kalınlığında, alçı esaslı şap 2 mm ila 40 mm kalınlığında zemini tesviye etmek için kullanılır.

ALÇI ESASLI TESVİYE ŞAPI

Tanımı

2 mm ila 40 mm arası kalınlıkta uygulanabilen, yüzeydeki bozuklukları düzelten zemin tesviye şapıdır. Kendiliğinden yayılır, alçı esaslıdır. Çimento esaslı harçlara göre daha hızlı ve kolay uygulanır.Yüzeyinde kururken çatlak oluşmaz. Hızlı kurur, uygulama tamamlandıktan 2 saat sonra üzerinde yürünebilir ve 24 ila 48 saat sonra üzerine uygulama yapılabilir. Yüksek basınç mukavemetine sahiptir. Kürlendikten sonra yüzey sertliği ve aşınma mukavemeti yüksektir.

Çimento esaslı şaplara göre çok daha az karbon salınımı yapar, uygulama sonrası sulama gerektirmez.

Yerden ısıtmalı sistemler için uygundur. Şap makinası ile uygulanabilir.

ALÇI VE ÇİMENTO ESASLI TESVİYE ŞAPLARINI UYGULAMADAN ÖNCE YÜZEY HAZIRLAMA

Şap uygulaması yapılacak yüzey temiz toz ve yağdan arındırılmış olmalıdır. Kendiliğinden yayılan şap Uygulaması yapılacak yüzeyde gevşek bir katman olmamasına dikkat edilmelidir. Var ise kazınmalı, temizlenmeli ve temizleme esnasında oluşan boşluğun kalınlığına göre Tamir Harcı kullanılarak gerekli tamirat yapılmalıdır. Akıllı şap uygulamasına hazırlanan yüzey Şap uygulamadan önce bağlayıcı zemin astarı ile tek kat astarlanmalıdır.

ALÇI VE ÇİMENTO ESASLI TESVİYE ŞAPLARININ KULLANIM ŞEKLİ VE KULLANIM MIKTARLARI

1 m2 alanda 1 mm kalınlık için 1,5 kg ila 1,6 kg tesviye Şapı kullanılır.

25 kg SelfLevelling Şap, 6,5 litre temiz su ile karıştırılır. Eğer kısmi karışım yapılacaksa bu oranda karıştırılmalıdır. Su önce kova içine konulmalı ve daha sonra Akıllı Şap yavaşça suya katılmalıdır. Bu esnada bir taraftan mikser yardımı ile topaksız olana kadar 3 dakika iyice karıştırılmalıdır. Hazırlanan şap uygulama yapılacak yüzeye yeteri kadar dökülür mala ve kirpi rulo kullanmak suretiyle şapın yayılmasına yardımcı olunur. Kendiliğinden yayılma özelliği sayesinde üzerine temas eden mala ve kirpi rulo izleri de kaybolarak düz bir zemin elde edilir.

Bu site MFC Teknoloji tarafından yapılmıştır.